Forbidden to remember terrified to forget.

Životopis Emmy Watson

12. listopadu 2006 v 17:46 |  Harry Potter


Postava: Hermiona Grangerová
Datum narození:15.04.1990
Místo narození: Oxford, Anglie
Záliby: Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.
Jméno: Emma Charlotte Duerre Watson
Přezdívka: Em
Datum narození: 15. dubna, 1990
Znamení: beran
Barva vlasů: původně "špinavý" blond
Barva očí: hnědá
Výška: kolem 160 cm
Bydliště: Oxford ve Velké Británii
Přítel: Tom Felton(Draco Malfoy)
Rodina:
Rodiče: Jacqueline a Chris (jsou rozvedení)
Sourozenci: mladší bratr Alex (o tři roky)
Domácí mazlíčci: kočky Bubbles a Domino
Oblíbenosti:
Oblíbení herci: Julia Roberts, Sandra Bullock, Goldie Hawn a John Cleese
Oblíbená značka oblečení: DKNY, Gap
Oblíbená hudba: Bryan Adams, Suzanne Vega, Dido a Samantha Mumba.
Oblíbené sporty: tennis, hokej
Oblíbené filmy: všechno s Julií Roberts (Pretty Woman, Notting hill,...)
Oblíbená zvířata: kočky
Oblíbené jídlo: italské (těstoviny, pizza,...) a čokoláda Oblíbený díl: HP a vězeň z AzkabanuOblíbená postava z HP: HagridOblíbená scéna v 1. filmu: scéna s trollemOblíbená scéna ve 2. filmu: všechno s LockhartemOblíbený předmět ve škole: kreslení
Neoblíbenosti:
Neoblíbená hudba: klasická a opera
Neoblíbené jídlo: zelenina
Nejméně oblíbené školní předměty: zeměpis, latina a matematika

Životopis:
Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Emma Watsoni počtvrté ztvárňuje lehce knihomolskou, ale velmi vřelou Hermionu Grangerovou, která se ve čtvrtém dílu vrhá i do jiných dobrodružství, než jsou ta, která jsou vepsána v knihách. Její role Hermiony byla sice první příležitostí, kterou ji svět profesionálního herectví nabídl, avšak její přirozený talent byl zřejmý již od raných let.

Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama